OZEME

Energetyczne innowacje, wydajne rozwiązania

Siedziba

OZEME sp. z o.o.

Centrum szkoleniowe, Magazyn, Serwis

ul. Przemysłowa 3C

38-457 Szczepańcowa

info@ozeme.pl

+48 607 119 999

Więcej

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła OZEME?

Co to oznacza dla potencjalnego użytkownika ?

Taka konstrukcja pompy Ozeme pozwala na płynną regulację jego działania. Kompresor inwerterowy zapewnia wysoką stabilność temperatury zasilania instalacji grzewczej, co przekłada się na małe wahania temperatury wewnątrz budynku.  Urządzenie samo dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, efektywnie steruje liczbą obrotów kompresora – jest płynnie zwiększana lub zmniejszana i w taki sposób otrzymuje się niezbędną moc. Kompresor pompy ciepła utrzymuje zadaną temperaturę pomieszczeń, a nie zatrzymuje się i uruchamia się jak w tradycyjnych urządzeniach (on-off). W porównaniu z pompami nieinwerterowymi, inwerterowe pompy ciepła charakteryzują się mniejszymi stratami energii i pomagają oszczędzać energię jak również obniżyć koszty

 

Pompy ciepła OZEME Heat Expert Pro/Heat Optima EVI monoblok to urządzenie, gdzie moduł chłodniczy i hydrauliczny znajduje się w jednej zwartej obudowie do zamontowania na zewnątrz budynku. Nie wymaga dodatkowego miejsca w wewnątrz budynku, co znacznie przyśpiesza montaż pompy.

Czynnik chłodniczy R290 (propan) zastosowany w pompie Ozeme Heat Expert Pro stanowi obiecującą alternatywę dla tradycyjnych czynników chłodniczych ze względu na swoje korzystne właściwości ekologiczne, efektywność energetyczną oraz szerokie spektrum zastosowań w urządzeniach chłodniczych i systemach klimatyzacyjnych.

Czynnik chłodniczy R32 (difluorometan)zastosowany w pompie Ozeme Heat Optima EVI jest znany z wysokiej efektywności energetycznej, co przekłada się na lepszą wydajność systemów klimatyzacyjnych i grzewczych, w których jest stosowany i coraz częściej zastępuje wycofywany z użycia i starszy czynnik chłodniczy  R410A.

SMART GRID – integracja z systemami PV tzn. że pompa ciepła Ozeme, a dokładniej – jej regulator jest przystosowany do współpracy z „inteligentną siecią energetyczną”.  Funkcja Smart Grid informuję pompę, że posiada darmowy prąd z paneli słonecznych i pompa załącza się szybciej – nie czeka aż woda w zasobniku CWU się wystudzi. Dzięki tej funkcji pompa ciepła Ozeme efektywniej wykorzystuje pozyskana darmową energię  z OZE.

Smart Defrost to system inteligentnego odszraniania pompy.  Bez przeprowadzania tego zabiegu pompa nie będzie poprawnie funkcjonować, ponieważ wymiennik pełni rolę parownika dla jednostki zewnętrznej agregatu i pracując szroni się. Smart Defrost to bardzo  przydatna funkcja w użytkowaniu pompy ciepła Ozeme, która przyniesie duże oszczędności w chłodne dni oraz zwiększy komfort użytkowania. Brak Smart Defrost powoduje zbyt częste włączanie ,,defrostu,, a to nadwyręża pracę sprężarki i powoduje zmiana obiegu grzewczego. Pompa wówczas nie grzeje pomieszczeń, tylko parownik. 

Masz pytania? Wypełnij formularz poniżej!

Zaufało nam już ponad 1000+ klientów. Dołącz do nich !

 Zakup Niezawodne, Oszczędne i Komfortowe produkty marki Ozeme. 

Rozwijaj swój biznes !